אתר המאמרים החדש של ישראל http://www.firstassemblyjoliet.org אתר מאמרים Tue, 24 Nov 2020 08:32:50 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.6 מתי לבחור לעבוד עם משרד עיצוב פנים במרכז ? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=162 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=162#respond Tue, 24 Nov 2020 08:32:50 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=162 קיימים משרדים לעיצוב פנים ברחבי הארץ, כל אחד מהם מציע שירות שונה וגם מחירים אחרים. אך לעיתים אנו בוחרים לעבוד עם משרד עיצוב פנים במרכז מסיבות מסוימות, העיקרית שביניהן היא הקרבה הגיאוגרפית לאזור מגורינו. 

עיצוב פנים הוא תחום אשר הופך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות. אנשים אשר מעצבים את הבית שלהם מבינים שלבד יהיה קשה לעשות זאת, בנוסף על ידי שימוש במעצב פנים מקצועי, ניצול החלל בבית היה מקסימלי וחסכוני. סיבה נוספת לעבודה עם מעצבי פנים היא המראה הייחודי שנקבל לבסוף, בתים מעוצבים מקבלים ערך מוסף בגלל השימוש בקו העיצובי ואלמנטים יוצאי דופן.

גם בעלי עסקים נעזרים בשירותים של מעצב פנים מתוך הבנה שעיצוב המשרד הוא בעל משמעות רבה בשביל העסק. משרד מעוצב ומתכנן היטב, הכולל ריהוט איכותי וחלקות חלל חכמה, גורם לעובדים להרגיש בנוח יותר, יהפוך אותם לשמחים יותר וכך תפקודים עולה. 

ההיום קיימים משרדי פנים רבים בארץ וניתן למצוא אותם באינטרנט. אחד השיקולים של בחירת משרד עיצוב פנים היא האזור בו הוא ממוקם. כך לדוגמה אם בעל עסק רוצה לפתוח את משרדו בתל אביב, ייתכן שהוא יעדיף לבחור משרד עיצוב פנים במרכז על מנת להגיע לפגישות בקלות, ועל מנת שהמעצב יוכל להיות נוכח בתהליך הבנייה והעיצוב.

בנוסף, משרד עיצוב פנים במרכז ככל הנראה יכיר את הסגנון העיצובי של האזור ואת הספקים השונים הנמצאים בו. כך הוא יוכל לבחור ספקים אמינים שעבדו איתו בעבר. גם בחירת הרהיטים היא חשובה, משרד עיצוב פנים במרכז יכיר ויעבוד באופן קבוע עם חנויות רהיטים במרכז ובכך יחסוך עבורנו זמן רב. 

לדוגמה, אם בעל העסק ירצה שהמשרד יהיה מעוצב בסגנון אותנטי, ייתכן שהמעצב ידע מיד לאיזו חנות רהיטים לפנות.

לא רק בעלי עסקים בוחרים משרד עיצוב פנים במרכז , גם אם משפחה מסוימת רוצה לעבור להתגורר באזור המרכז ולהיעזר בשירותים של מעצב פנים, ייתכן שהיא תעדיף לבחור משרד עיצוב פנים במרכז מאותן סיבות. כאשר אנחנו נעזרים במשרד לעיצוב פנים אנחנו רוצים שירות זמין ומענה מהיר. אם קיימת בעיה כלשהי בתהליך, רצוי שהמעצב יהיה קרוב ויוכל להגיע במהירות לאתר. 

כאשר בוחרים משרד עיצוב פנים במרכז או לחילופין באזור אחר, חשוב לראות את הפרויקטים הקודמים שלו. לקרוא המלצות מלקוחות אחרים ולקבל הצעת מחיר. עיצוב פנים הוא תחום מורכב ולא זול ולכן חשוב לבחור היטב את המעצב לפני שמחליטים לעבוד איתו. בנוסף כדאי להגיע לפגישה עם רעיון וסגנון עיצובי שאנחנו מתכננים לבית או למשרד לפי קונספט מסוים, דוגמאות שראינו או השראה אחרת.

גם אם אין לנו רעיון, ניתן להתייעץ עם המעצב המקצועי שיבחר איתנו עיצוב בהתאם לנתונים שונים.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=162 0
מהו קורס מיינדפולנס אונליין וכיצד נרשמים אליו? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=160 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=160#respond Tue, 24 Nov 2020 07:34:35 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=160 מיינדפולנס או מודעות קשובה בעברית הוא תהליך שקורה במוח ומטרתו להביא את תשומת הלב שלנו לזמן ההווה ולהתרכז במה שקורה כאן ועכשיו. הבאת תשומת הלב למקום שאנו רוצים אינה פעולה של מה בכך ואנשים מסוימים לא מסוגלים להתרכז במשימות עכשיוויות בגלל מחשבות, לחצים, חרדות ודאגות מסוימות שמעכבות אותם. קורסי מיינדפולנס נועדו כדי לתרגל את הבאת תשומת הלב בעזרת מדיטציות ושיטות שונות אל ההווה ובכך להפחית לחץ ומועקה, להנות מהווה וגם להיות מאושרים יותר.

לחצים ומתחים גם יכולים לגרום לקשיים אחרים כמו כאבים כרוניים קשיי שינה ונשימה ועוד. בעזרת מיינדפולנס ניתן לשפר גם את הדברים הללו. שילוב של מיינדפולנס בחיי היומיום יוצר אווירה טובה, מעלה את האנרגיות וגם גורם לנו  להצליח לעשות משימות בצורה טובה הרבה יותר.

חברות רבות בשנים האחרונות בוחרות לתת לעובדים שלהם קורס מיינדפולנס אונליין או פרונטלי כיוון שבעזרתו ניתן להפוך משימות ומטלות למוצלחות יותר. חברות הייטק בעיקר מעדיפות להכניס תרגילים של מיינדפולנס לחברה על מנת לתת לעובדים כלים שיעזרו להם בחייהם האישיים אך גם יעזרו להם לתפקד טוב יותר במהלך העבודה.

אנשים רבים נרשמים לקורסי מיינדפולנס שונים המתקיימים בקבוצות וכוללים לימודים על היסודות של המיינדפולנס בנוסף תרגולי מדיטציה שונים.

כיוון שמדובר בקורסים המתקיימים בקבוצות וזהו דבר בעייתי בתקופת מגפת הקורונה, קיימת היום האפשרות לקחת קורס מיינדפולנס אונליין . היתרונות של הקורס הם שאפשר ללמוד אצל מדריך שממוקם רחוק מאיתנו מבחינה גיאוגרפית כיוון שאין צורך לנסוע עד אליו, העובדה שניתן לצפות בשיעורים מכל זמן ובכל מקום וגם האפשרות לחזור על תרגילים מסוימים כי השיעורים מוקלטים.

קורס מיינדפולנס אונליין יכול להתקיים פעם בשבוע אך זה משתנה בהתאם להרכב הקורס. קורס מיינדפולנס אונליין כולל את היסודות והתרגולים שכולל גם קורס רגיל. לעיתים נראה שקשה יותר לתרגל מדיטציות ללא מדריך פרונטלי, אך המדריכים יודעים כיצד ללמד אותנו לעשות מדיטציות גם כשאנחנו לא נמצאים בכיתה עם שאר התלמידים.

קורס מיינדפולנס אונליין מביא תועלת רבה ובעזרת התרגולים ניתן לשפר מגוון תחומים בחיים שלנו ביניהם קבלת החלטות בצורה מושכלת יותר, הפחתת לחצים ומתחים יומיומיים, הורדת פאניקה והפחתה של התקפי חרדה שונים התוקפים אותנו במהלך השגרה, שיפור בתקשורת בין אישית ועוד.

ניתן למצוא קורס מיינדפולנס אונליין על ידי המלצות של אנשים קרובים שהשתתפו בו והיו מרוצים או לחילופין לחפש דרך האינטרנט. מדריכי ומכוני מיינדפולנס מתחזקים לרוב אתר אינטרנטי בו הם מעלים תכנים, מסבירים על מיינדפולנס ומפרטים מה כולל הקורס. לעיתים מופיעים גם מחירים ואם לא ניתן להתקשר על מנת לקבל הצעת מחיר ולהתרשם מהמדריך. באתרים כאלו ניתן גם לקרוא המלצות של תלמידים קודמים. לקורס ניתן להתרשם לעיתים בצורה מקוונת או באמצעות שיחה עם מדריך הקורס.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=160 0
כיצד למצוא קלינאית תקשורת מומלצת באופן פרטי? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=158 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=158#respond Mon, 23 Nov 2020 14:32:02 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=158 ילדים רבים נתקלים בקשיים מסוימים בדיבור בשלבי התפתחותם. בגילאים קטנים הדיבור עדיין לא לגמרי ברור וזה דבר נורמלי, ילדים בני שנתיים ושלוש מדברים באופן לא שוטף ולעיתים שיבושי ההיגוי שלהם נשמעים לנו חמודים. לכל גיל יש פחות או יותר את היכולות התקשורתיות שלו. אצל רוב הילדים הבעיות הללו יחלפו עם השנים תוך כדי הגדילה שלהם והשינויים הסביבתיים, אך אצל חלק מהילדים הבעיות הללו לא חולפות מעצמן ויש צורך בטיפול אצל קלינאית תקשורת.

כאשר מבחינים בקושי אצל הילד ניתן לפנות לרופא משפחה או לאיש חינוך על מנת שיעזרו לנו להחליט אם כדאי לפנות לקלינאית תקשורת לפני שמתחילים להילחץ. הגעה לקלינאית תקשורת מומלצת גם עבור אלו שרוצים לקבל אבחנה לגבי הקושי שיש לילד שלהם. קיימות קלינאיות תקשורת שונות והשאלה אם הן מומלצות תלויה בפרמטרים רבים. קלינאית תקשורת מומלצת היא לרוב תהיה בעלת נסיון, בעלת גישה להביא אדם ויכולת טיפולית גבוהה, בעלת סבלנות ובעלת ידע רב בתחומה. ניתן למצוא קלינאית תקשורת מומלצת דרך קופות החולים השונות. לעיתים ישנם כיסויים מסוימים על עלויות המפגשים וזה משתנה בהתאם לקופת החולים בה נמצא המבוטח ובהתאם לסוג הביטוח. ניתן למצוא קלינאית תקשורת מומלצת שעובדת באופן פרטי דרך האינטרנט ולקרוא המלצות של מטופלים קודמים.

עלות עבור קלינאית תקשורת פרטית ככל הנראה תהיה גבוהה יותר מזו של קלינאית תקשורת ציבורית.

לפני שמתחילים טיפול אצל קלינאית תקשורת מומלצת פגישת היכרות כדי שההורים יוכלו להתרשם ולראות שהיא אכן מתאימה. 

חלק גדול בהצלחת הטיפול ושיפור יכולות הדיבור של הילד הוא שיתוף פעולה של ההורים. קלינאית תקשורת מומלצת היא כזאת שגם תדריך את ההורים ותקדיש זמן לשיחות עמם על מנת להסביר להם על הקושי של הילד ומה ניתן לעשות כדי לעזור לו.

קלינאיות תקשורת מתמחות בתחומים שונים, חלקן אפילו ממשיכות לתואר שני הקשור בחינוך או בטיפול. קלינאיות תקשורת יכולות להתמחות בעיקר בטיפול בילדים או בטיפול מבוגרים ולכן חשוב לבחור קלינאית תקשורת בעלת נסיון עם ילדים או מבוגרים לפי הצורך. 

לסיכום, כאשר מבחינים בבעיית תקשורת או שפה אצל ילדים חשוב לפנות לאיש מקצוע על מנת לאבחן את הבעיה ולהעניק טיפול במידת הצורך. חשוב לפנות כמה שיותר מוקדם כדי להצליח לאפל בבעיה של הילד. בנוסף, חשוב לתרגל בבית במידה וקלינאית התקשורת ממליצה על כך ולהקפיד להגיע לכל הפגישות כדי להבחין בשיפור.

ניתן למצוא קלינאית תקשורת מומלצת באינטרנט, לשמוע המלצות מהורים קרובים או לשוחח על כך בקבוצות הפייסבוק המיועדות להורים. חשוב לבחור קלינאית תקשורת גם לפי הרגשה אישית וחיבור שהיא יוצרת עם הילד או המבוגר הזקוקים לטיפול. קיימות קלינאיות תקשורת שמגיעות עד לבית המטופל וזה מתאים מאוד לאנשים מבוגרים בעלי קושי בהתניידות.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=158 0
מדוע כדאי לעשות ביטוח בריאות פרטי? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=153 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=153#respond Mon, 16 Nov 2020 16:12:34 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=153 בישראל לכל אדם מגיע ביטוח בריאות ממלכתי. כלומר כל אדם שייך לקופת חולים כלשהי אשר מספקת לו שירותים רפואיים בחינם או במחירים מוזלים. דרך קופת החולים ניתן לקבוע תורים לרופאים מתחומים שונים, לרכוש תרופות במחירים נוחים וגם לקבל כיסוי רפואי על דברים מסוימים. כל אחת מקופות החולים מציעה גם ביטוחים מקיפים יותר אשר כרוכים בעשרות או מאות שקלים בחודש. עם זאת ניתן היום לעשות גם ביטוח בריאות פרטי אשר מקנה אפשרויות רפואיות רבות יותר ומכסה טיפולים רפואיים מורכבים, ניתוחים בחו״ל, וסל תרופות רחב. בנוסף, באמצעות ביטוח בריאות פרטי ניתן לקבל ייעוץ רפואי אצל רופאים פרטיים ולווא דווקא רופאים אשר פועלים בקופות החולים. רשימת המתנה לרופאים פרטיים היא קטנה יותר מזו של הרופאים הממלכתיים ולכן גם הטיפול מהיר יותר ואין צורך לחכות מספר שבועות או חודשים לרופא מומחה. גם טיפולים פשוטים יותר כמו טיפולי שיניים ניתנים בהנחה משמעותית או ללא תשלום כלל עבור אלו שיש להם ביטוח בריאות פרטי . למרות שביטוח פרטי מכסה ניתוחים ופרוצדורות מורכבות שאנחנו לא מאמינים שיקרו לנו בעתיד, הוא גם תומך כלכלית בטיפולים פשוטים יותר ומקצר את זמני ההמתנה לבדיקות.

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוח בריאות פרטי נוסף על פוליסות שונות כגון ביטוח פנסיוני, ביטוח חיים וכדו׳.

את החברה ניתן לבחור בהתאם לשירות שלה, המחיר שהיא מציעה והמענה שהיא נותנת לבעיות. כאשר אנו מפעילים את הביטוח, אנו עושים זאת מול החברה ולעיתים זהו תהליך שלוקח זמן. חשוב לבחור בחברה שנותנת מענה יעיל ומהיר.

דרך נוספת לעשות ביטוח בריאות פרטי היא באמצעות סוכן ביטוח או סוכנות לביטוח. סוכן ביטוח מציע לנו מספר הצעות מחיר עבור פוליסות שונות מחברות ביטוח שונות. על ידי כך הוא נותן לנו את האפשרות לבחור מתוך מגוון ומתאים לנו את הפוליסה שעונה על הצרכים שלנו. סוכן ביטוח פרטי גם מטפל בתביעות בעת הפעלת הפוליסה ומתנהל מול חברת הביטוח במקומנו.

אנשים מסויימים בוחרים לעבוד ישירות מול חברות הביטוח השונות ואחרים מעדיפים דווקא לעבוד מול סוכן.

מחירי ביטוח בריאות פרטי משתנים בהתאם למספר קריטריונים ביניהם גיל המבוטח, ככל שהמבוטח צעיר יותר כך מחיר הפוליסה יהיה נמוך יותר וגם מצבו הבריאותי של המטופל, אם מדובר במטופל בעל בעיות בריאות מורכבות עלות ביטוח תהיה גבוהה יותר. 

חלקנו חושבים שחבל לבזבז כסף כל חודש על ביטוחים, אך בשגרת היומיום שלנו כמעט כולנו צריכים ללכת מדי פעם לרופא מסויים או לרכוש תרופות מסוימות וללא ביטוח העלויות יהיו גבוהות הרבה יותר. בנוסף, אנשים אשר רוצים להבטיח את עתידם הבריאותי במצב של צורך בניצוח או תהליכים רפואיים עושים ביטוח בריאות פרטי ובכך מרגישים בטוחים יותר.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=153 0
איך גוגל התפתחה וכיצד פרסום בגוגל כיום מביא יותר פניות מאשר כלי פרסום אחרים? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=150 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=150#respond Tue, 03 Nov 2020 13:53:15 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=150 גוגל היא מנוע החיפוש הגדול בעולם בפער ניכר ממנועי חיפוש אחרים. כ-80% מהמשתמשים במנועי חיפוש מעידים כי מנוע החיפוש המועדף עליהם הוא גוגל. לא בכדי גוגל הפכה לתאגיד עם שווי שוק של כמעט טריליון דולר. בכל שנה גוגל מצליחה להגדיל את כמות המשתמשים שלה ויותר מכך, את כמות הפעמים בהם המשתמשים עושים שימוש יומיומי בגוגל. לפי נתונים שגוגל פרסמה, מעל חצי מהמשתמשים של גוגל עושים שימוש לפחות פעם אחת ביום במנוע החיפוש של גוגל כדי למצוא את מה שהם מחפשים, ממסעדות ובתי קפה דרך בעלי מקצוע ועד גלידריות שפתוחות בשעות הקטנות של הלילה. מנוע החיפוש של גוגל הפך להיות העוזר האישי של כל אחד מאיתנו. פרסום בגוגל כיום הוא כלי פרסום פופולרי עבור בעלי עסקים ברחבי העולם.

לפני מספר שנים, גוגל החליטה להוסיף מודעות לתוצאות החיפוש של המשתמשים. בעלי החברה רצו לשמור על איכות הקישורים לאתרים ולכן החליטו שאם יהיה פרסום בגוגל, כדאי לפרסם אך ורק אתרים אשר קיימים בהם קישורים רלוונטים למילות החיפוש שלהם. בכך, היא הפכה את מנוע החיפוש למהימן ובו בזמן גם בעל פוטנציאל עסקי עבור בעלי עסקים רבים בכל העולם. 

פרסום בגוגל כיום עובד בשתי דרכים מרכזיות, קידום ממומן בתשלום לפי הקלקות וקידום אורגני שהוא חינמי. כל אחד מכלי הקידום הללו עושה את עבודתו בדרכו שלו. 

עבור פרסום בגוגל בעזרת קידום ממומן מופיעה התוצאה תחת הכותרת שרשום עליה "מודעה". שיטת התשלום מתבצעת לפי הקלקות. הלקוח בוחר את חבילת התשלום המתאימה לו וכך גוגל מחייבת את בעל העסק עבור כל משתמש אשר מקליק על המודעה של בעל העסק בהתאם לחבילת התשלום שבחר. המיקום של המודעה בגוגל מושפע ממגוון גורמים כגון איכות המודעה והרלוונטיות שלה למילת המפתח. ככל שציון המודעה יעלה יחד עם תשלום גבוה יותר לגוגל, כך המודעה תופיע במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש של מילת המפתח הרלוונטית.

פרסום בגוגל בשיטת קידום אורגני או SEO היא שיטה בה מקדם האתר רוצה להעלות את מעמדו של האתר בתוצאות החיפוש של מילות המפתח הנבחרות. כל מילת מפתח שכזו דורשת מאמץ בכתיבת תוכן רלוונטי על האתר, בזמן בו לקוח נשאר יותר זמן באתר ובעוד גורמים נוספים כגון הקישורים הפנימיים בדף האתר ורכישה באתר לאחר שימוש במילת החיפוש. כל פעולה כזאת מראה לגוגל שהאתר איכותי וראוי לקידום.

לסיכום, פרסום בגוגל בגוגל כיום נחשב לכלי מאוד יעיל ואיכותי לקידום אתרים באונליין. בעלי עסקים נעזרים רבות במנוע החיפוש של גוגל כדי להגדיל את החשיפה שלהם כלפי לקוחות שונים. שיטות הפרסום של גוגל מניבות תוצאות חיפוש רלוונטיות עבור הגולשים ובו בזמן גם מגדילה את הרווח של הלקוחות. 

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=150 0
כשחושבים על יבוא אישי רהיטים מאיטליה יכולים להיות תשובה משתלמת http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=147 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=147#respond Mon, 02 Nov 2020 13:47:43 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=147 אנשים רבים אשר עוברים לדירה חדשה משקיעים סכום גדול ברהיטים עבורה ולעיתים הם בוחרים לטוס לסין על מנת לקנות רהיטים לא יקרים ולייבא אותם לארץ. לאחרונה הבינו שבתחום של יבוא אישי רהיטים מאיטליה יכולים להיות בסופו של דבר משתלמים יותר, לא בגלל המחיר שלהם אלא בגלל היבוא עצמו. הקונטיינרים מאיטליה מגיעים תוך שבוע לעומת חודש או יותר מסין. בנוסף, איטליה ידועה ברהיטים האיכותיים ביותר בעולם וגם בעיצוב הכי חדשני. רהיטים איטלקיים ידועים ברמת הגימור הגבוהה, בעבודת היד ושימוש בחומרים האיכותיים ביותר.

כמו ברהיטים שלה, ידועה איטליה גם כמקור לאופנה ייחודית וגם לארכיטקטורה מרהיבה. באיטליה כבר מתקופת הרנסנס היו אמנים רבים ועד היום משקיעים שם בלימודי עיצוב ואופנה. 

כשמדובר בתחום של יבוא אישי רהיטים מאיטליה הם פתרון עבור אלו שמחפשים חדשנות יחד עם איכות בלי נגמרת. אנשים שמחליטים לרכוש את כל הרהיטים לבית שלהם מחו״ל יכולים לבחור בטיול לאיטליה כיוון שמדובר ביעד קרוב, יעד בו יש היצע גדול של של לינה וגם יעד תיירותי מהנה.

מעצבי פנים בארץ לאחרונה מציעים תוכנית חדשה של יבוא אישי. רהיטים מאיטליה הפכו מוכרים מאוד ובעקבות כך מעצבים התאימו את עצמם והכינו תוכנית יבוא מיוחדת. התהליך מתחיל בפגישה עם הלקוחות, תיאום ציפיות והבנה של הרהיטים והסגנון אותם הם מחפשים. בהמשך, יראה המעצב ללקוחות קטלוגים אינטרנטיים על מנת לבחור חנויות ייעודיות באיטליה. כאשר יגיעו לאיטליה, יטיילו הלקוחות יחד עם מעצב הפנים ויגיעו לחנויות שבחרו לרכוש מהן.

חברות נוספות מפגישות את הלקוחות עם נציג חברה המתגורר באיטליה אשר דובר איטלקית ועברית והוא ילווה את הלקוחות בבחירת הרהיטים באיטליה.

כשחושבים לעשות יבוא אישי רהיטים מאיטליה באים בחשבון בגלל היופי והשוני שהם מציעים. מעצבים רבים באיטליה יוצרים רהיטים בעלי ייחודיות מסוימת, כך לדוגמה מעצב מוכר העובד באיטליה בחר ליצור שולחן שאחת מרגליו היא מקל הליכה, מנורה שנכבת כאשר נושפים עליה ועוד יצירות חדשניות רבות. חפצים כאלו גורמים לנו להסתקרן ולהתעניין בהם וגם לרצות שהם יהיו אצלנו בדירה. 

כשמדברים על יבוא אישי רהיטים מאיטליה ישר עולים לראש, אך איטליה לא מציעה רק רהיטים לעיצוב הבית, היא מציעה גם קרמיקות ופורצלן לחדרי אמבטיות ומטבחים. בנוסף, קיימים באיטליה חפצי נוי, מנורות ושנדלירים או מוצרים נוספים לעיצוב הבית. אם כבר מבצרים רכישה גדולה ומייבאים אותה לארץ, כדאי להוסיף עוד כמה פריטים קטנים.

לסיכום, כאשר מעוניינים לעשות יבוא אישי רהיטים מאיטליה הם סיבה טובה לכך כי הם שונים מאוד מההיצע בארץ, למרות שקיימות חנויות שמייבאות בעצמן ריהוט איטלקי לארץ, אין אפשרות להביא את השלל והמגוון הגדול ולכן יבוא אישי מתאים יותר לאלו שרוצים סגנון עיצוב ספציפי.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=147 0
עבור מה צריך אספקת סולר ? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=145 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=145#respond Mon, 02 Nov 2020 12:59:42 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=145 סולר הוא חומר אשר נוצר באמצעות זיקוק של נפט והוא חומר נוזלי ודליק. הסולר משמש לצרכים רבים ביניהם תחבורה, תעשייה, חקלאות, חימום ביתי וגם גנרטורים. מנועים אשר עובדים באמצעות זולר נחשבים לרוב חסכוניים יותר, אמינים יותר ומאריכי שנים. עם זאת, רוב הרכבים הפרטיים בארץ מונעים באמצעות בנזין מסיבות שונות.

אספקת סולר לבתי עסק או לבתים פרטיים מחליפה את הצורך להגיע לתדלק בתחנת הדלק במידה ואין אפשרות כזאת. כשמדובר בעולם התחבורה, כמו מכוניות פרטיות, רכבים מסחריים או רכבים גדולים יותר, ניתן לגשת לתחנת דלק ולתדלק סולר. אך כשמדובר באתרי בנייה המשתמשים בכלים כבדים המונעים באמצעות סולר, אין אפשרות לתדלק את הכלים האלו בתחנת הדלק או שמא השינוע שלהם אל תחנת הדלק כרוך בעבודה מורכבת ובעלויות רבות, ולכן יש צורך להשתמש בשירותים של חברות אספקת סולר . 

עסקים נוספים שמשתמשים בשירותי אספקת סולר הם חברות הובלה והיסעים. חברות כאלו צריכות לתדלק מדי יום מספר רב של כלי רכב גדולים ועל כן זמן הנהגים וגם עלויות החברה מתבזבזים.

אספקת סולר אינה מתאימה רק עבור תדלוק של כלי עבודה באתרי בנייה אלא גם עבור מילוי של גנרטורים הממוקמים בבתי חולים, משרדים גדולים וכדו', אשר משמשים תחליף לחשמל במקרה של הפסקת או נפילת חשמל. במקומות כאלו מזמינים חברות המספקות סולר ומגיעות למלא ולבצע בדיקה לגנרטורים.

גם כשמדובר בחימום ביתי, יש צורך למלא את מערכות ההסקה, או החימומים בסולר או נפט ועל כן חברות אספקת סולר נותנות שירות גם בתחום הזה.

חברות אשר עובדות בתחום של אספקת סולר ודלקים שונים אמורות להיות בעלות אישורים וביטוחים הנדרשים לכך. בעזרת משאיות ומכליות ייעודיות מעבירות חברות אלו את הסולר לאתר הנדרש. כאשר מדובר באתר בנייה, ייתכן שהגישה תהיה מוגבלת בגלל עבודות עפר, דרכים לא סלולות, עליות או ירידות חדות ולכן חברות אשר מתמחות בתחום של אספקת סולר יודעות כיצד להגיע למקומות האלו.

גם כשמדובר במילוי מערכות הסקה הנמצאת בבניין מגורים ברחוב צר, נדרשת טכניקה וניסיון כדי להגיע אליו. 

מחירו של סולר משתנה בהתאם לגורמים רבים ביניהם מחיר הנפט המשתנה מדי יום בעולם. נפט הוא חומר שהולך ונעלם מן העולם ועל כך מחירו אינו יציב ועלול להשתנות לעיתים תכופות. בנוסף, הנפט מועבר על ידי הסכמים בין מדינות ותלוי גם בקשרים הבין מדיניים השונים. גם המסים קובעים את מחיריהם של הדלקים והם אחד מהגורמים המשפיעים על שינויים במחיר.

ניתן למצוא חברות שונות המספקות סולר באמצעות האינטרנט ולהתרשם מהאתרים השונים שלהן. בנוסף, חשוב לקרוא המלצות ולהבין שאכן מדובר בחברה מקצועית ואיכותית.

ישנן חברות אשר מספקות סולר איכותי יותר מאחרות ולכן כדאי לערוך סקר שוק וגם לקבל מספר הצעות מחיר לפני שבוחרים בחברה.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=145 0
מהו המדריך לעיצוב הבית ? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=143 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=143#respond Wed, 28 Oct 2020 15:33:38 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=143 עיצוב פנים הפך בעל משמעות רבה בשנים האחרונות ואנשים רבים בוחרים בשירות של עיצוב פנים לבית שלהם. גם כאשר יש לנו חלום לאיך אנחנו רוצים שהבית יראה, לא תמיד קל לנו לאסוף את כל הנתונים השונים המרכיבים את העיצוב, לא קל לנהל את התקציב ולא תמיד קל להתחיל, לכן ניתן לקחת מעצב פנים, לשתף אותו באופי הבית ובחלום העיצובי שלנו ולתת לו את האפשרות ליצור עבורנו את בית החלומות. לאחרונה, אנשים רבים מקבלים רעיונות לעיצוב ממקורות שונים שהם מעין המדריך לעיצוב הבית ונעזרים בטיפים שונים על מנת לעשות זאת לבדם. קיימים כיום מגזינים וכתבות רבות באינטרנט אשר מסבירים כיצד לעצב את הבית בכמה שלבים פשוטים. 

קיימים מדריכים שונים לעיצוב הבית, הם נכתבו על ידי מעצבי פנים או חובבי עיצוב. מטרתו של המדריך לעיצוב הבית הוא לתת לנו טיפים כיצד לעצב את הבית שלנו, מה עומד מאחורי קווי עיצוביים, כיצד מתחילים, אילו ספקים דרושים ועוד.

המדריך לעיצוב הבית יכול להיות בתוך ספרים שונים בעלי הסברים ותכנים של מעצבי פנים, או לחילופין בכתבות שונות באינטרנט.

לעיתים המדריך לעיצוב הבית גורם לנו דווקא לרצות את שירותו של מעצב פנים כיוון שמדובר בתחום עמוס בידע. כאשר אדם מסויים למד והתנסה במשך תקופה בתחום מסוים, סביר שהוא יידע דברים חשובים ויהיה בעל יצירתיות רבה יותר משלנו. בנוסף, מעצב פנים מכיר את מחירי השוק והוא יכול לחסוך עבורנו עלויות רבות בעת העיצוב. 

המדריך לעיצוב הבית לא מתאים רק לאלו אשר מעוניינים לשפץ דירה ישנה או לעבור לדירה חדשה. הוא מתאים גם עבור אנשים שאוהבים את התחום ומעוניינים ללמוד עליו יותר. עיצוב הוא תחום אומנותי בעל אלמנטים רבים ומגוונים, אנשים אשר עוסקים בתחום קוראים ספרים ומקבלים השראות ממקורות עיצוב שונות וממעצבי הפנים הגדולים בעולם. 

בנוסף, ישנם אנשים אשר מרגישים שניתן לשפר את איכות החיים בבית ולהוציא ממנו את מיטב הפוטנציאל שלו אך לא יודעים כיצד לעשות זאת, לשם כך נועד המדריך לעיצוב הבית שבתוכו יש טיפים, הסברים על ספקים שונים  הסברים על חומרים שונים ושימוש נכון בצבעים.

גם עבור קבלנים או ספקי בנייה המדריך לעיצוב הבית יכול לעזור ולשפר את ההבנה שלהם בתחום.

המדריך לעיצוב הבית יכול לכלול הדרכה והסברים עבור חדרים מסוימים בבית, כמו למשל מטבח, סלון וחדר שינה. אך ייתכן שהמדריך דווקא יסביר באופן כללי על עיצוב.

חלק מתכנון העיצוב, בין אם מדובר בעיצוב עצמאי או עיצוב על ידי איש מקצוע, הוא להחליט על כיוון וקונספט. ישנם אנשים אשר בוחרים את הקונספט שלהם על פי חפץ, תמונה, או נושא שחשוב לבני המשפחה. כך עובדים לעיתים גם מעצבי פנים, הם מחפשים קונספט שיכוון אותם בעת העיצוב.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=143 0
Высшие учебные заведения Израиля http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=140 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=140#respond Tue, 27 Oct 2020 09:21:32 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=140 За более чем 70 лет своего существования Израиль смог стать одной из ведущих экономик мира, известной своими высокотехнологичными разработками и инновациями. Некоторое время назад Израиль даже был удостоен статуса «нация стартапов», при этом на его территории существует собственная версия Кремниевой долины США, Silicon Wadi.

Сегодня двери перед талантливыми абитуриентами из разных стран готовы распахнуть большое количество высших учебных заведения Израиля. Некоторые из них имеют хорошую репутацию в Европе и мире, а их выпускники легко смогут найти работу в ведущих международных компаниях.

Университеты в Израиле

Высшие учебные заведения Израиля – это гибкая система таких образовательных учреждений как университеты, институты и региональные колледжи. Основное отличие между ними состоит в том, что университеты предлагают весь спектр ученых степеней вплоть до степени доктора наук. Обучение в них часто ведется на иврите, однако часть ведущих израильских университетов также предлагает своим студентам программы с преподаванием на английском языке.

Из девяти израильских университетов четыре регулярно входят в международный образовательный рейтинг QS World University Rankings. Рассмотрим более детально особенности работы и основные преимущества ведущих высших учебных заведений Израиля:

Еврейский университет в Иерусалиме

Университет был основан в 1918 году, что делает его одним из самых старых высших учебных заведений Израиля. Данное учреждение имеет три кампуса, расположенных в Иерусалиме и четвертый в городе Реховот. В Еврейском университет постоянно обучается около 23 500 студентов. Большинство программ полного цикла здесь преподаются на иврите, но существует также выбор курсов с преподаванием на английском языке, в основном на уровне магистра.

Работающая на основе университета Иерусалима Международная школа Ротберга предлагает иностранным студентам более короткие программы обучения за границей, а в университете находится крупнейшая в мире библиотека по иудаике (еврейской науке). Еврейский университет уже много лет входит в рейтинг QS World University Ranking как одно из наиболее уважаемых учреждений по теологии, богословию и религиоведению.

Тель-Авивский университет

Тель-Авивский университет, в настоящее время являющийся крупнейшим университетом Израиля, был основан в 1956 году. В нем единовременно обучаются более 28 000 студентов на девяти факультетах.

Данный университет является одним из самых престижных высших учебных заведения Израиля. Более того, входит в число лучших университетов мира по 21 предмету, в том числе по археологии, философии, информатике, психологии, математике и экономике.

Технион

Израильский технологический институт является старейшим университетом в Израиле, основанным в далеком 1912 году. Он расположен в городе Хайфа, основным языком обучения является иврит, однако международный отдел университета предлагает студентам преподавание полностью на английском. Технион входит в число лучших в мире по таким научным дисциплинам как информатика и математике. Некоторое время назад университет был признан израильским аналогом прославленного на весь мир Массачусетского технологического института США (MIT).

Университет имени Бен-Гуриона

Уважаемый в израильской научной среде Негевский университет имени Бен-Гуриона расположен в городе Беэр-Шева на юге Израиля. Здесь одновременно обучаются 20 000 студентов в трех кампусах. Учебное заведение было основано в 1969 году как Университет Негева, но был переименован в честь основателя и первого премьер-министра Израиля Давида Бен-Гуриона после его смерти в 1973 году.

Выбрав учебу в одном высших учебных заведений Израиля, Вы попадаете в уникальную обстановку динамичной и постоянно развивающейся культуры, в которой одним из основных принципов является стремление к знаниям и научным открытиям.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=140 0
מהו טיפול בגמגום ילדים ? http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=136 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=136#respond Sun, 25 Oct 2020 14:58:24 +0000 http://www.firstassemblyjoliet.org/?p=136 התפתחות מילולית אצל ילדים נעשית באופן הדרגתי מגיל ינקות. כיוון שמדובר בהתפתחות הדרגתית, ילדים עד גיל 3 לא מדברים באופן שוטף וברור אך זהו מצב תקין.

אצל ילדים רבים בגילאי 2-6 ניתן להבחין בגמגום, שלרוב יחלוף מעצמו, אך בזמן שקיים אצלם גמגום הוא עלול לגרום לירידה בביטחון העצמי ולחוסר יכולת לפתח קשרים חברתיים. למרות שאצל רוב הילדים הגמגום חולף מעצמו בשלב זה או אחר, אצל אחוז קטן מהילדים כן מתפתח גמגום כרוני.

ניתן לעזור לילדים אשר סובלים מגמגום על ידי הקפדה על מספר כללים:

ראשית, חשוב לא לתקן את הילד ולתת לו לדבר כפי שהוא יודע. חשוב להקשיב לדיבור עצמו ולא לגמגום, בנוסף צריך להיות סבלני ולתת לילד לסיים את המשפט שלו גם לוקח לו זמן רב יותר.

כאשר נוהגים כך, מבססים את הביטחון של הילד להביע את עצמו ובכך ליצור קשרים חברתיים עם הסביבה שלו.

בנוסף, חשוב לא להראות לחץ לילד בזמן שהוא מתחיל לגמגם.  צריך לזכור שגמגום יכול לעבור וגם במצבים שאינו חולף, קיים טיפול בגמגום ילדים הנעשה בצורה מקצועית.

כאשר מבחינים בקשיים או בבעיית גמגום אצל הילד, חשוב לפנות לקלינאית תקשורת אשר מתמחה בתחום של טיפול בגמגום ילדים . לעיתים תחליט קלינאית התקשורת לתת הדרכה להורים בלבד ולעיתים היא תמליץ להגיע עם הילד למפגשים טיפוליים בגיל מוקדם כדי לעבוד איתו על שינויים בדיבור.

קיימות גישות ושיטות טיפול שונות בגמגום ילדים. לרוב תחליט קלינאית התקשורת יחד עם ההורים ובהתאם למצב הדיבור של הילד באיזו שיטה לבחור ומה הכי מתאים. כאשר מדובר בגמגום הנובע מלחצים סביבתיים או גורמים עקיפים, ניתן לטפל בו על ידי טיפול באותם גורמים. במהלך הטיפול תלמד קלינאית התקשורת את הילד תרגילים ליצירת שטף דיבור וגם תלמד אותו כיצד להתמודד עם תגובות הסביבה. 

כך או כך חשוב לבצע טיפול בגמגום ילדים בשלב מוקדם על מנת לאפשר לילד להמשיך בתהליך התפתחות השפה בצורה תקינה. בנוסף מומלץ להתחיל טיפול בגמגום ילדים לפני כניסה למסגרת חינוכית כיוון שתגובות הסביבה חשובות לחיזוק הדימוי העצמי של הילד.

תנאי הכרחי להצלחת טיפול בגמגום ילדים ובהפרעות בדיבור בכלל, הוא שיתוף פעולה של ההורים וביצוע תרגילים בבית. לכן בסוף כל טיפולכמעט נערכת הדרכת הורים שמטרתה להדריך אותם כיצד לפעול בבית ואילו תרגילים לבצע עם הילד.

לסיכום, חשוב לזכור שאצל ילדים רבים מופיע גמגום בשלבים מוקדמים ולעיתים הוא חולף מעצמו, עם זאת כדאי לערב דעה מקצועית על מנת לוודא אם קיים צורך לקבל טיפול בגמגום ילדים ולקבל הדרכת הורים שתעזור להם להתמודד עם הסיטואציה.

קיים מגוון רחב של קלינאיות תקשורת, חלקן במגזר הציבורי וחלקן בפרטי. ניתן למצוא קלינאיות תקשורת על ידי המלצות של קרובי משפחה או חברים שנעזרו בשירותיהן.

]]>
http://www.firstassemblyjoliet.org/?feed=rss2&p=136 0